top of page

Drukarki DTF
PET Film Printing Machine

Druk DTF (Direct to film) jest również określany jako druk bezpośredni na folię i polega na drukowaniu transferów, które są prasowane na gorąco na różnych rodzajach odzieży lub gadżetów (i innych podłożach).

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania tą technologią druku na tekstyliach. Jak to jednak wygląda w praktyce? Proces drukowania jest stosunkowo prosty. Za pomocą drukarki drukujemy obrazy na specjalnej folii PET. Drukujemy specjalnymi atramentami pigmentowymi DTF. Po zadrukowaniu powierzchnia musi być pokryta proszkiem, który jest jednocześnie klejem, aktywatorem i podłożem. Następnie taką folię z posypanym nadrukiem piecze się w suszarce - piecu, w którym proszek się topi. Na koniec folia jest schładzana i zwijana. Możesz wykonać te kroki ręcznie, ale lepiej na liniach automatycznych.

Drukarki DTF do drukowania na folii PET z wytrząsaniem proszkowym integrują drukowanie, powlekanie proszku i suszenie w jednej maszynie. Po wyschnięciu folii można ją wykorzystać do przeniesienia nadruku na odzież.

Mając takie DTF maszyny masz dużo większe możliwości w zakresie nadruku na koszulkach, bluzach, gadżetach, torbach itp. 
Prawidłowo uruchomiona linia działa prawie bez nadzoru. Wreszcie, oszczędza koszty pracy, ponieważ jeden pracownik może obsługiwać więcej niż jedną maszynę.

bottom of page